- 1. FINANSOWANIE MEDIÓW PUBLICZNYCH
- – Rząd ma plan na awaryjne finansowanie mediów publicznych do czasu, gdy nie uzyskają one pieniędzy z abonamentu rtv. Jest już ustalony harmonogram i pieniądze dla mediów publicznych będą przekazywane w formie kolejnych transz.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-polskie-radio-pap-pieniadze-finansowanie
- 2. ZAROBKI KADRY KIEROWNICZEJ I DZIAŁANIA LIKWIDATORA
- – ujawnienie wynagrodzeń dyrektorów, działania w obszarze finansowania Spółki, wstrzymanie niektórych wypłat, deklaracja o nie likwidowaniu żadnego z kanałów tematycznych oraz przegląd kadr i zwolnienia.
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/likwidator-ujawnil-zarobki-dyrektorow-w-tvp-chce-od-rzadu-220-mln-zl/t13m9nf - https://wiadomosci.wp.pl/tyle-zarabiaja-nowi-dyrektorzy-tvp-likwidator-podal-kwoty-6997628108004224a
- 3. STAN LIKWIDACJI SPÓŁEK MEDIALNYCH
- – Proces wpisywania do rejestru otwarcia likwidacji wszystkich 17 spółek – rozgłośni regionalnych Polskiego Radia zakończony.
-
https://natemat.pl/542120,proces-zakonczony-pomyslnie-sukces-sienkiewicza-ws-likwidacji-polskiego?fbclid=IwAR1p8T6Wm9zUSfBABsWLECSZ6nIfr4LBoSIC2u1QNdInkBn5xG5BkwYKZ20
4. ZMIANY W STRUKTURACH JEDNOSTEK TVP S.A.
– Kanał TVP Info oraz programy informacyjne TVP1 i TVP2 nie wrócą do nadawania z siedziby TAI przy placu Powstańców Warszawy. Mają nadal być nadawane z budynków przy ul. Woronicza, gdzie przewożony jest sprzęt z placu. Do centrum Warszawy ma przenieść się natomiast kanał TVP World, którego ponowny start planowany jest 26 lutego br.
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-plac-powstancow-tvp-wiadomosci-panorama-tvp-world
5. ODLICZENIA OD PODATKU
– Ulga dla członków związków zawodowych wprowadzona w 2022 roku i jest dostępna dla pracowników, którzy korzystają z rozliczenia według skali podatkowej (PIT-36, PIT-37) oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (PIT 28).
W 2023 roku kwota odliczenia została zwiększona. Podczas składania rocznej deklaracji podatkowej PIT za 2023 rok, można odliczyć opłacone składki w wysokości niższej lub równej 840 zł.
Można odliczyć prawie tysiąc zł. Ulga podatkowa, o której wiedzą nieliczni – Money.pl