Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Tomasza Kuca – wieloletniego działacza związkowego w Solidarności  Telewizyjnej.

Działalność swą rozpoczął i przez wiele lat kontynuował w Ośrodku Telewizyjnym w Białymstoku jako Przewodniczący Komisji Oddziałowej oraz członek Komisji Zakładowej TVP S.A.. Następne lata to praca w Krajowej Sekcji Radia i Telewizji NSZZ „Solidarność” a pod koniec swojej pracy zawodowej w TVP zostaje wybrany w Spółce do Rady Pracowników. Po przejściu do Leasing Team, tak jak jak 411  dziennikarzy i montażystów, został zwolniony.

Tomka zapamiętamy jako niesamowicie prawego, wrażliwego i dobrego człowieka. Praca związkowa to przecież praca dla dobra drugiego człowieka i tak zawsze czynił Tomek.

R.I.P

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” TVP S.A.